• autor: admin, 2014-07-07 23:28

W rozwinięciu newsa kilka słów o minionym sezonie, a także plan sparingów Huraganu Przedbórz przed zbliżającą się rundą jesienną sezonu 2014/15 dębickiej A klasy.

Na początek warto napisać kilka słów o zakończonym sezonie 2013/14. Nie był on zbyt udany dla piłkarzy Huraganu, bowiem zajęli oni ostatnie bezpieczne 10 miejsce, które pozwoliło utrzymać się drugi sezon z rzędu na szczeblu A klasy. Z ligą pożegnała się Borkovia Borek Wielki, która zajęła ostatnie spadkowe 12 miejsce, i w przyszłym sezonie zobaczymy ich w B klasie. Awans do V ligi uzyskali piłkarze Progresu Kawęczyn, gratulujemy im tego sukcesu, i życzymy powodzenia na boiskach okręgówki. O awans otarła się także Kaskada Kamionka, lecz w dwumeczu barażowym nasi sąsiedzi okazali się nieznacznie gorsi od Borowca Straszęcin. Do grona drużyn grających w dębickiej I A klasie dołączyło Pogórze Wielopole Skrzyńskie, które po wielu latach występów w V lidze, spisało się w ubiegłym sezonie poniżej oczekiwań, dzięki czemu w przyszłym sezonie zagrają razem z piłkarzami Huraganu. Kolejną nową drużyną na tym szczeblu jest Inter Gnojnica, jako beniaminek rozgrywek i mistrz dębickiej I B klasy. Po kilku latach banicji wracają w szeregi A klasowców, zobaczymy jak tym razem poradzą sobie na tym poziomie rozgrywek.

Po pierwszym debiutanckim sezonie w A klasie (przyp. 9/16 miejsce) oczekiwania były nieco większe, jednak fatalna runda wiosenna zaprzepaściła szanse osiągnięcia jakiegokolwiek lepszej lokaty, i tak ostatecznie zakończyliśmy sezon na 10 miejscu z 26 punktami na koncie. Złożyło się na to 8 zwycięstw i 2 remisy, ponieśliśmy także 12 porażek. Zdecydowanie lepiej wyglądała gra przed własną publicznością gdzie zdobyliśmy 21 punktów, wyjazdy wypadły dużo gorzej, jedynie 5 punktów. Najwięcej bramek dla naszego zespołu (zaledwie 3) zdobyło aż sześciu zawodników (Cisło, Kożuchowski, Zając, Wiktor, Pilarski, Początek), a na listę strzelców wpisało się, aż 10 zawodników. Bilans bramkowy 23-37, nie napawa optymizmem lecz nakłania do przemyśleń i większej pracy na treningach.

Czas jednak wyciągnąć wnioski z poprzedniego sezonu, i już myśleć o nadchodzącym, miejmy nadzieje lepszym. Na stanowisku trenera pozostaje Bogusław Cieśla, którego będzie to już 5 sezon w Huraganie. I tak trener Cieśla podał już sparingpartnerów Huraganu, przed nadchodzącą rundą jesienna nowego sezonu.

Sparingi Huraganu - lato 2014:

20 lipiec - Orzeł Kosowy (B klasa Kolbuszowa)

27 lipiec - Vigor Trzesówka (A klasa Mielec)

3 sierpień - Zryw Dzikowiec (V liga Dębica)

10 sierpień - Tempo Cmolas (A klasa Mielec)

17 sierpień - I kolejka sezonu 2014/15

Trener Cieśla pierwszy trening zaplanował 18 lipca tuż przed pierwszym meczem sparingowym z Orłem Kosowy. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu i liczymy, że będzie on lepszy w naszym wykonaniu niż ten poprzedni.

autor: ~anonim 2014-07-08 16:56:04

avatar Paszczyniak zagra w a klasie w grupie 2 ponieważ dulcza wielka przeniosła się do a klasy mieleckiej.

autor: ~anonim 2014-07-08 16:57:13

avatar a pozatym brzeznica tez sie utrzymala a byla przedostatnia

autor: ~trans 2014-07-12 21:34:27

avatar jakies transfery przewidziane ??