Podsumowanie sezonu 2015/2016

• autor: admin, 2016-06-17 20:55

Piłkarze Huraganu na koniec sezonu 2015/2016 uplasowali się na dobrej 6 pozycji, najlepszej w dotychczasowej historii klubu. Do V ligi awans uzyskała ekipa z Zagorzyc, natomiast z ligą żegnają się drużyny MULKS Pustynia, Piast Wolica Piaskowa.

więcej w rozwinięciu

Sezon 2015/2016 można już podsumować. Huragan Przedbórz zdobył 40 punktów, co przełożyło się na 6 lokatę w tabeli. Obie rundy były bardzo wyrównane dla naszych piłkarzy. W rundzie jesiennej zdobyli oni 19 punktów, natomiast na wiosnę 21. Złożyło się a na 12 zwycięstw, 4 remisy, zanotowaliśmy również 10 porażek. Bilans bramkowy to 34 strzelone bramki do 38 straconych.

Szóste miejsce tabeli gwarantuje nam pewne utrzymanie w A klasie wobec całej reorganizacji wszystkich lig, którą on nowego sezonu planuje PZPN. Na dzień dzisiejszy do B klasy spadają dwie ostatnie drużyny w tabeli czyli MULKS Pustynia oraz Piast Wolica Piaskowa, szkoda bo to bez wątpienia to dwa najlepsze obiekty w całej lidze. Ponadto z klasy okręgowej spadają do naszej ligi dobrze nam znane drużyny LKS Ostrów i Kaskada Kamionka. Spadek tych dwóch ekip spowoduje, że kolejne dwie drużyny pożegnają się z A klasą, i będą to drużyny Progresu Kawęczyn i Olimpii Nockowa. Nie jest pewna również sytuacja Strzelca Frysztak. Powód jest taki, że z B klasy do naszej ligi na dziś awansuje 3 drużyny (Gród Będziemyśl, Victoria Ocieka oraz Błękitni II Ropczyce). Jeśli związek utrzyma liczbę zespołu w A klasie I Dębica na poziomie 14 zespołów, to i piłkarze z Frysztaka będą musieli pożegnać się z ligą. Natomiast jeśli chodzi o górną część tabeli, awans do V ligi uzyskali piłkarze Płomienia Zagorzyce, którzy zasłużyli sobie na to, i z tego miejsca gratulujemy im tego sukcesu. Oby na dłużej zagościli w okręgówce, bo ich poprzednicy z Ostrowa, Kamionki czy Kawęczyna z hukiem do A klasy wracali po jednym sezonie. Nie mniej jednak to są wszystko spekulacje. Jaka będzie ostateczna wersja odnośnie spadku, okaże się niebawem. Na przykładzie ostatnich lat mieliśmy wiele zmian przepisów ze strony PZPN, także póki co czekamy na oficjalne komunikaty.

Wracając na własne podwórko, nasi piłkarze kontynuują przygotowania do nowego sezonu, treningi pod przewodnictwem naszego trenera Bogusława Cieśli odbywają się w każdy piątek. A jest nad czym pracować, z przodu warto by było poprawić skuteczność, natomiast z z tyłu w grze obronnej brakowało nam niekiedy konsekwencji i zrozumienia. Czekamy na nowy sezon, który prawdopodobnie rozpocznie się w połowie sierpnia.