Nowy sezon 2016/2017

• autor: admin, 2016-07-24 23:31

Podokręg Piłki Nożnej w Dębicy podał składy wszystkich klas rozgrywkowych w zbliżającym się sezonie 2016/2017. Ponadto opublikowano terminarze rundy jesiennej. Piłkarze Huraganu rozpoczną zmagania 21 sierpnia przed własną publicznością meczem z Interem Gnojnica.

więcej w rozwinięciu

Zaczynając od składu dębickiej A klasy I w której będą występować podopieczni trenera Cieśli.  Po roku gry w klasie okręgowej, do naszej ligi wracają drużyny LKS Ostrów i Kaskady Kamionka, które nie potrafiły poradzić sobie w wyższej klasie rozgrywkowej i znowu zobaczymy ich na A klasowych boiskach, natomiast jeśli chodzi o drugą stronę w lidze witamy dwóch beniaminków rozgrywek. Pierwszy z nich absolutny nowicjusz na tym poziomie Gród Będziemyśl, drugi beniaminek to drużyna rezerw Błękitnych Ropczyce, która rzutem na taśmę zapewniła sobie awans w ostatnie kolejce poprzedniego sezonu. Jak już wszyscy wiemy do V ligi awansowali piłkarze Płomienia Zagorzyce, natomiast drużyna Strażaka Lubzina została przeniesiona do drugiej dębickiej A klasy. Z ligą pożegnały się drużyny z Wolicy Piaskowej i Pustyni, które w przyszłym sezonie rywalizować będą w B klasie. Walka o awans i o utrzymanie zapowiada się zatem bardzo ciekawie i interesująco, wszystko zweryfikuje liga.

A klasa I Dębica 2016/2017

1. Huragan Przedbórz

2. Kaskada Kamionka (spadek klasa O)

3. LKS Ostrów (spadek klasa 0)

4. Gród Będziemyśl (beniaminek)

5. Błękitni II Ropczyce (beniaminek)

6. Sokół Krzywa

7. Inter Gnojnica

8. Pogórze Wielopole Skrzyńskie

9. LKS Łopuchowa

10. Olchovia Olchowa

11. Plon Klęczany

12. Strzelec Frysztak

13. Olimpia Nockowa

14. Progres Kawęczyn

Przechodząc do terminarza rozgrywek, podokręg PZPN w Dębicy ustalił że dębicka A klasa ruszy 21 sierpnia, a rozgrywki będą trwać do 11 listopada. Podopieczni trenera Cieśli, w pierwszej kolejce zmierzą się przed własną publicznością z Interem Gnojnica, z którym to jeszcze niedawno rywalizowaliśmy w przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu.

I kolejka sezonu 2016/2017 A klasa I Dębica 21.08.2016 :

Huragan Przedbórz  -  Inter Gnojnica  (godz. 16:00)

Olchovia Olchowa      -  Błękitni II Ropczyce

Sokół Krzywa            -  Gród Będziemyśl

Progres Kawęczyn     - Pogórze Wielopole Skrzyńskie

Plon Klęczany           - Kaskada Kamionka

LKS Ostrów              - LKS Łopuchowa

Olimpia Nockowa      - Strzelec Frysztak

Ponadto trener Cieśla przewidział przed nadchodzącym sezonem 3 mecze kontrolne. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę 30 lipca. Przeciwnikiem piłkarzy Huraganu będzie grająca na co dzień w dębickiej okręgówce Ostrovia Ostrowy Baranowskie, będzie to zatem ciężki i wymagający rywal dla naszych piłkarzy. Spotkanie to odbędzie się w sobotę o godzinie 17 na stadionie w Przedborzu. Tydzień później podopieczni trenera Cieśli udadzą się na kolejny mecz kontrolny, tym razem do Ocieki by zmierzyć się z tamtejszą Victorią która jest świeżo upieczonym beniaminkiem dębickiej II A klasy. Spotkanie to odbędzie się w Ociece, dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie. Ostatni sparing trener Cieśla przewidział na 14 sierpnia, a rywalem naszym będzie zespołu Kibiców Huraganu. Odnośnie transferów nie ma jeszcze pewnych i potwierdzonych informacji. Prawdopodobnie zespół zasili powracający z wypożyczenia Adrian Wiktor, który ostatnio reprezentował barwy Zrywu Dzikowiec. O pozostałych wiadomościach będziemy informować na bieżąco.